SUKA OFF

PERFORMANCE i POKAZ FILMÓW SUKA OFF

 

SUKA OFF to formacja artystyczna istniejąca od 1995 roku. Ma ona na swoim koncie liczne realizacje z pogranicza różnych dziedzin sztuki: performance, akcje teatralne i klubowe, instalacje, fotografie, video art oraz wizualizacje muzyki, prezentowane w różnych przestrzeniach na terenie kraju i za granicą. Do tej pory prace grupy pokazywane były w większości krajów europejskich oraz w Argentynie, Brazylii, Chile, Kanadzie, Meksyku i Japonii.

 

Członkami grupy są Piotr Węgrzyński (założyciel, artysta wizualny, performer) i Sylvia Lajbig (filolog klasyczny, performerka). Z grupą stale współpracuje Maciej Dziaczko.

 

Działania grupy SUKA OFF koncentrują się na kilku powracających motywach:

– ludzka cielesność we wszystkich jej biologicznych i fizjologicznych aspektach

– próba zredefiniowania pojęcia płci poprzez zatarcie indywidualnych cech / kodu seksualnego przypisanego kulturowo kobiecie i mężczyźnie

– poszukiwanie alternatywnych i radykalnych form komunikacji, opartych na połączeniu żywej materii ciała z urządzeniami elektronicznymi

– estetyka postindustrialna, "zderzenie" ludzkiego ciała z materią stali / betonu / silikonu / lateksu.

 

więcej info: www.sukaoff.com

 

DIE PUPPE

„DIE PUPPE” to cykl akcji na żywo i do kamery, inspirowanych twórczością Hansa Bellmera, zainicjowany przez grupę SUKA OFF w 2010 roku.

Głównym założeniem projektu jest ukazanie przy pomocy współczesnych środków wyrazu i mediów, procesu transformowania ludzkiej postaci i płci w oparciu o obrazy i koncepcje artysty.

 

Z okazji przypadających na 13 marca 111 urodzin Hansa Bellmera, SUKA OFF zaprezentuje w klubie „Dragon”:

– performance „Die Puppe” (http://sukaoff-puppe.blogspot.com)

– film „Rekonstrukcja Lalki” (http://doll-reconstruction.blogspot.com)

– „Lekcja Bellmera” i „Katowice Hansa Bellmera” – dokumentacje video dwóch akcji, jakie odbyły się
w grudniu 2010 roku w Katowicach na zaproszenie Towarzystwa Bellmer

(http://piastowska1.blogspot.com)

 

Wstęp od 18 lat. Zakaz fotografowania.

WSTĘP : 15PLN

 

 

 


KONCERT W RAMACH FESTIWALU FREE.K

Freeyo to zespół muzyki improwizowanej pochodzący z Trójmiasta. Powołany do życia przez Wojtka Mazolewskiego (lidera i twórcę Pink Freud), Irka Wojtczaka (saksofonistę Tymański Yass Ensemble, Wojtek Mazolewski Quintet, Outlook) oraz Michała Gosa (perkusistę zespołów Rogulus X Szwelas und Gos, Śladami Gagarina, Maszyna do Mięsa). Muzycy współpracowali z takimi artystami, jak John Zorn, Tim Bernie, Dave Douglas, Pat Mastelotto, Trey Gunn. Trio to formuła wymagająca od muzyków największego zaangażowania. Pełne pasji i energii koncerty to znak rozpoznawczy zespołu. Mając w pamięci dokonania The Ornette Coleman Trio, Jimi Hendrix Experience, Cream, Anthony Braxton - Seven Compositions (Trio), Thomas Chapin Trio czy The Thing, muzycy szukają harmonii wspólnego języka muzycznego. Od dłuższego czasu ich nieformalne i przypadkowe spotkania powodowały bardzo energetyczne erupcje muzyczne, którymi cieszyli swoich odbiorców. Pomimo, że każdy z członków Freeyo to bardzo aktywny solista, zachęceni wsparciem i entuzjazmem publiczności postanowili podążać wspólnie nową ścieżką. Zgodnie z maksymą „przygoda, przygoda, każdej chwili szkoda” po jednym z zarejestrowanych radiowych koncertów uznali, że mogą się podzielić tym materiałem muzycznym z publicznością, przygotowując dla niej koncertowy album zatytułowany „Freeyo”. Zawartość tego albumu to muzyka otwarta na nowe i stare horyzonty, gdzie muzycy czerpią pełnymi garściami z polskiego folkloru, muzyki jidysz, zanurzając to wszystko głęboko w wodach najlepszych tradycji free jazzu oraz współczesnej formie improv, co daje bardzo energetyczną żywiołową strukturę muzyczną. Artyści o projekcie mówią tak: „Staramy się wykluczyć wszelką symetrię wprowadzając dynamiczną równowagę, która posiada właściwości destrukcyjno-konstrukcyjne – niszczy poszczególne formy, by wytworzyć rytm wzajemnych czystych relacji”. To trzeba zobaczyć przede wszystkim na żywo. Na koncercie możemy wziąć w tym aktywny udział, doświadczyć bezpośrednio aktu tworzenia. Muzycy, czerpiąc inspirację z życia codziennego i danej chwili, bezpośrednio przenoszą doświadczenia i emocje w uniwersalny świat dźwięków. Możemy się spodziewać zaskakujących efektów dźwiękowych, ponieważ ich domena to inwencja i spontaniczność. Wojtczak, Mazolewski i Gos w specyficzny dla siebie sposób tworzą współczesną formę zespołu muzyki improwizowanej.

www.myspace.com/freeyo