MIĘDZY DŹWIĘKAMI – WARSZTATY TWÓRCZEJ PRACY Z DŹWIĘKIEM

Zapraszamy dzieci początkujące oraz grające, w wieku ok. 10-15 lat. Podczas warsztatów stworzymy wraz z młodymi muzykami kompletny utwór od podstaw. Działanie zespołowe będzie świetną okazją do zapoznania się z różnymi technikami komponowania utworu, improwizacji, pracy z innymi muzykami. Będziemy skupiać się na słuchaniu, graniu, wspólnej komunikacji w zespole. Nauczymy się podstawowych pojęć dotyczących rytmiki, dynamiki, harmonii, które pomogą nam w stworzeniu utworu. Użyjemy gitary, basu, perkusji,  głosów, oraz wybranych przez naszych uczestników instrumentów – zabawek, przedmiotów wydających ciekawe dźwięki.  Na koniec nagramy efekty naszej pracy.

Warsztaty zaczynają się 9 – 10 czerwca i odbywają się w przez trzy kolejne weekendy (zakończenie 1 lipca).

By otrzymać szczegółowe informacje, zgłosić się na warsztaty, lub zadać nam pytanie, prosimy o kontakt na adres e-mail: warsztatymiedzydzwiekami@gmail.com

Natasza Ptakova – wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Muzyką zajmuje się od najmłodszych lat. Brała udział w wielu projektach muzycznych, a obecnie poszerza horyzonty wraz z poznańskim zespołem Skeng, gdzie oddaje całą swą muzyczną duszę. Entuzjastka barwnych i wpadających w kontrowersję idei. 



Robert Wojciechowski –  na gitarze gra od trzynastego roku życia. Zawsze marzył o byciu muzykiem, o tym, aby żyć i pracować z muzyką. Jego ulubione gatunki muzyczne to: blues, funk, r&b, jazz, rock. W tej chwili uczestniczy w wielu projektach, m.in. z zespołami Stormy Monday, Taurus, formacją Muffins oraz jest w trakcie realizacji solowej płyty akustycznej gdzie oprócz grania również śpiewa.



Marcel Gawinecki  – gitarzysta, basista, od niemal 10 lat zajmuje się muzyką, doskonalił swoją grę na różnych warsztatach, m.in. ISJA w Krakowie. Na co dzień gra w poznańskim The Spire, ponadto zajmuje się solową działalnością, w której muzyką psychodeliczną miesza z rockiem, jazzem czy ambientem.



Maciej Kędziora – perkusista, improwizator, twórca muzyki elektronicznej. Na perkusji gra od 13 roku życia, muzykę za pomocą komputera zaczął tworzyć dwa lata później. Jako perkusista udziela się w zespołach takich jak The Spire, Posoka, Muffins.




KONCERT W RAMACH FESTIWALU FREE.K

Freeyo to zespół muzyki improwizowanej pochodzący z Trójmiasta. Powołany do życia przez Wojtka Mazolewskiego (lidera i twórcę Pink Freud), Irka Wojtczaka (saksofonistę Tymański Yass Ensemble, Wojtek Mazolewski Quintet, Outlook) oraz Michała Gosa (perkusistę zespołów Rogulus X Szwelas und Gos, Śladami Gagarina, Maszyna do Mięsa). Muzycy współpracowali z takimi artystami, jak John Zorn, Tim Bernie, Dave Douglas, Pat Mastelotto, Trey Gunn. Trio to formuła wymagająca od muzyków największego zaangażowania. Pełne pasji i energii koncerty to znak rozpoznawczy zespołu. Mając w pamięci dokonania The Ornette Coleman Trio, Jimi Hendrix Experience, Cream, Anthony Braxton - Seven Compositions (Trio), Thomas Chapin Trio czy The Thing, muzycy szukają harmonii wspólnego języka muzycznego. Od dłuższego czasu ich nieformalne i przypadkowe spotkania powodowały bardzo energetyczne erupcje muzyczne, którymi cieszyli swoich odbiorców. Pomimo, że każdy z członków Freeyo to bardzo aktywny solista, zachęceni wsparciem i entuzjazmem publiczności postanowili podążać wspólnie nową ścieżką. Zgodnie z maksymą „przygoda, przygoda, każdej chwili szkoda” po jednym z zarejestrowanych radiowych koncertów uznali, że mogą się podzielić tym materiałem muzycznym z publicznością, przygotowując dla niej koncertowy album zatytułowany „Freeyo”. Zawartość tego albumu to muzyka otwarta na nowe i stare horyzonty, gdzie muzycy czerpią pełnymi garściami z polskiego folkloru, muzyki jidysz, zanurzając to wszystko głęboko w wodach najlepszych tradycji free jazzu oraz współczesnej formie improv, co daje bardzo energetyczną żywiołową strukturę muzyczną. Artyści o projekcie mówią tak: „Staramy się wykluczyć wszelką symetrię wprowadzając dynamiczną równowagę, która posiada właściwości destrukcyjno-konstrukcyjne – niszczy poszczególne formy, by wytworzyć rytm wzajemnych czystych relacji”. To trzeba zobaczyć przede wszystkim na żywo. Na koncercie możemy wziąć w tym aktywny udział, doświadczyć bezpośrednio aktu tworzenia. Muzycy, czerpiąc inspirację z życia codziennego i danej chwili, bezpośrednio przenoszą doświadczenia i emocje w uniwersalny świat dźwięków. Możemy się spodziewać zaskakujących efektów dźwiękowych, ponieważ ich domena to inwencja i spontaniczność. Wojtczak, Mazolewski i Gos w specyficzny dla siebie sposób tworzą współczesną formę zespołu muzyki improwizowanej.

www.myspace.com/freeyo