AKADEMIA MAŁEGO DOMU KULTURY

 

WARSZTATY Z PIERWSZEJ POMOCY DLA RODZICÓW
prowadzone przez zespól praktyków CSU Medaid

 

PEDIATRYCZNY KURS PIERWSZEJ POMOCY

W razie wypadku każdy człowiek powinien wiedzieć jak zachować się w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia dziecka. Niestety najczęściej zdajemy sobie sprawę z braku takich umiejętności w momencie, kiedy są one potrzebne – a wtedy często jest już za późno.

 
Wypadek z utratą krążenia daje tylko 4 minuty na prawidłowe podjęcie reanimacji. W tym czasie zareagować zdąży wyłącznie ktoś znajdujący się w pobliżu – mama, tata, opiekunka, pracownik.

 
Praktyczne Szkolenie z Pediatrycznej Pierwszej Pomocy daje pewność, że w sytuacji zagrażającej życiu będziesz wiedział jak udzielić pierwszej pomocy. Ponadto po ukończeniu takiego kursu każdy uczestnik otrzymuje imienny certyfikat, zgodnie z wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji.

 
Pediatryczny Kurs Pierwszej Pomocy daje pełny przegląd najważniejszych zagadnień z zakresu udzielania pierwszej pomocy dzieciom i niemowlętom. Jest podzielony na część teoretyczną – pokaz multimedialny, oraz zajęcia praktyczne, stanowiące trzon szkolenia. Obejmuje 8 godzin szkoleniowych – 1 dzień.

 

Na kursie podejmowane są zagadnienia dotyczące między innymi:

– Odmienności anatomicznych i fizjologicznych u dzieci

– Zabezpieczenia miejsca wypadku i poszkodowanych

– Resuscytacji dzieci i niemowląt

– Postępowania w przypadku zakrztuszeń, zatruć, oparzeń, skaleczeń

– Ataku padaczki, astmy oskrzelowej, drgawek, gorączki

– Urazów głowy, szyi, klatki piersiowej, brzucha, miednicy, kończyn, kręgosłupa

– SIDS –Zespołu nagłej śmierci łóżeczkowej

– Wzywania pogotowia ratunkowego

 

CENA: 115zł/osobę

 Rezerwacja pod nr tel. 696-310-592 lub mailowo: julia@fundacjamdk.pl

Zapisy do 10 STYCZNIA

 

PODCZAS WARSZTATÓW BĘDZIE MOŻNA TAKŻE ZAKUPIĆ PROFESJONALNIE WYPOSAŻONE APTECZKI.

 

WARSZTATY ODBYWAJĄ SIĘ W SIEDZIBIE FUNDACJI MAŁY DOM KULTURY

 
ul. Zamkowa 3/4 Poznań

(dla spóźnialskich wejście przez Klub Dragon).

 


KONCERT W RAMACH FESTIWALU FREE.K

Freeyo to zespół muzyki improwizowanej pochodzący z Trójmiasta. Powołany do życia przez Wojtka Mazolewskiego (lidera i twórcę Pink Freud), Irka Wojtczaka (saksofonistę Tymański Yass Ensemble, Wojtek Mazolewski Quintet, Outlook) oraz Michała Gosa (perkusistę zespołów Rogulus X Szwelas und Gos, Śladami Gagarina, Maszyna do Mięsa). Muzycy współpracowali z takimi artystami, jak John Zorn, Tim Bernie, Dave Douglas, Pat Mastelotto, Trey Gunn. Trio to formuła wymagająca od muzyków największego zaangażowania. Pełne pasji i energii koncerty to znak rozpoznawczy zespołu. Mając w pamięci dokonania The Ornette Coleman Trio, Jimi Hendrix Experience, Cream, Anthony Braxton - Seven Compositions (Trio), Thomas Chapin Trio czy The Thing, muzycy szukają harmonii wspólnego języka muzycznego. Od dłuższego czasu ich nieformalne i przypadkowe spotkania powodowały bardzo energetyczne erupcje muzyczne, którymi cieszyli swoich odbiorców. Pomimo, że każdy z członków Freeyo to bardzo aktywny solista, zachęceni wsparciem i entuzjazmem publiczności postanowili podążać wspólnie nową ścieżką. Zgodnie z maksymą „przygoda, przygoda, każdej chwili szkoda” po jednym z zarejestrowanych radiowych koncertów uznali, że mogą się podzielić tym materiałem muzycznym z publicznością, przygotowując dla niej koncertowy album zatytułowany „Freeyo”. Zawartość tego albumu to muzyka otwarta na nowe i stare horyzonty, gdzie muzycy czerpią pełnymi garściami z polskiego folkloru, muzyki jidysz, zanurzając to wszystko głęboko w wodach najlepszych tradycji free jazzu oraz współczesnej formie improv, co daje bardzo energetyczną żywiołową strukturę muzyczną. Artyści o projekcie mówią tak: „Staramy się wykluczyć wszelką symetrię wprowadzając dynamiczną równowagę, która posiada właściwości destrukcyjno-konstrukcyjne – niszczy poszczególne formy, by wytworzyć rytm wzajemnych czystych relacji”. To trzeba zobaczyć przede wszystkim na żywo. Na koncercie możemy wziąć w tym aktywny udział, doświadczyć bezpośrednio aktu tworzenia. Muzycy, czerpiąc inspirację z życia codziennego i danej chwili, bezpośrednio przenoszą doświadczenia i emocje w uniwersalny świat dźwięków. Możemy się spodziewać zaskakujących efektów dźwiękowych, ponieważ ich domena to inwencja i spontaniczność. Wojtczak, Mazolewski i Gos w specyficzny dla siebie sposób tworzą współczesną formę zespołu muzyki improwizowanej.

www.myspace.com/freeyo