TEATRZYK „W KROPKI”

Lalkowe miniatury teatralne na podstawie książek Jujji Wieslander, Tomasa Wieslandera
„Mama Mu na rowerze” oraz „Mama Mu tańczy”
 

Występują:
Mama Mu          Agnieszka Cienciała
Pan Wrona       Aleksandra Marzec – Hubka

Scenariusz, pomysły: Aleksandra Marzec – Hubka, Agnieszka Cienciała
Lalki uruchomiła i ubrała: Monika Tymicka
Scenografię uszyła: Marta Maksimowicz (Niby Nic)
Produkcja: Agnieszka Cienciała (Ambientówka)

Mama Mu jest inna niż wszystkie krowy. Nie przeszkadza jej to, że jest krową  i konsekwentnie dąży do zrealizowania swoich marzeń i pasji. Podpatruje zabawy dzieci i chce się bawić tak jak one, podczas gdy jej marudny przyjaciel Pan Wrona stara się wybić jej to z głowy. Mama Mu nie widzi ograniczeń w tym, że jest krową, a nawet to, że nią jest, motywuje do osiągnięcia kolejnych wyzwań: wspięcia się na drzewo, nauki jazdy na rowerze czy tańczenia, jak w balecie. Pan Wrona – jej głośny głos rozsądku, który wciąż przypomina „jesteś krową Mamo Mu, k r o w ą! A krowy nie jeżdżą na rowerze… nie tańczą w balecie..” jeszcze bardziej ją utwierdza w przekonaniu, że warto spróbować.

Dla dzieci w wieku: 5-8 lat

Czas trwania: 60 minut

Cena warsztatów: 15zł/osobę
Liczba miejsc ograniczona
Rezerwacja pod nr tel. 696-310-592696-310-592 lub mailowo: julia@fundacjamdk.pl

Miejsce: Fundacja Mały Dom Kultury, ul. Zamkowa 3/4 Poznań

Patroni medialni: Qlturka, Czas Dzieci, IKS, Kultura Poznań, BabyOnline, Miasto Dzieci, Mini-Kultura, "dzieciPOZNAN.pl – dziecięca strona Poznania"

 


KONCERT W RAMACH FESTIWALU FREE.K

Freeyo to zespół muzyki improwizowanej pochodzący z Trójmiasta. Powołany do życia przez Wojtka Mazolewskiego (lidera i twórcę Pink Freud), Irka Wojtczaka (saksofonistę Tymański Yass Ensemble, Wojtek Mazolewski Quintet, Outlook) oraz Michała Gosa (perkusistę zespołów Rogulus X Szwelas und Gos, Śladami Gagarina, Maszyna do Mięsa). Muzycy współpracowali z takimi artystami, jak John Zorn, Tim Bernie, Dave Douglas, Pat Mastelotto, Trey Gunn. Trio to formuła wymagająca od muzyków największego zaangażowania. Pełne pasji i energii koncerty to znak rozpoznawczy zespołu. Mając w pamięci dokonania The Ornette Coleman Trio, Jimi Hendrix Experience, Cream, Anthony Braxton - Seven Compositions (Trio), Thomas Chapin Trio czy The Thing, muzycy szukają harmonii wspólnego języka muzycznego. Od dłuższego czasu ich nieformalne i przypadkowe spotkania powodowały bardzo energetyczne erupcje muzyczne, którymi cieszyli swoich odbiorców. Pomimo, że każdy z członków Freeyo to bardzo aktywny solista, zachęceni wsparciem i entuzjazmem publiczności postanowili podążać wspólnie nową ścieżką. Zgodnie z maksymą „przygoda, przygoda, każdej chwili szkoda” po jednym z zarejestrowanych radiowych koncertów uznali, że mogą się podzielić tym materiałem muzycznym z publicznością, przygotowując dla niej koncertowy album zatytułowany „Freeyo”. Zawartość tego albumu to muzyka otwarta na nowe i stare horyzonty, gdzie muzycy czerpią pełnymi garściami z polskiego folkloru, muzyki jidysz, zanurzając to wszystko głęboko w wodach najlepszych tradycji free jazzu oraz współczesnej formie improv, co daje bardzo energetyczną żywiołową strukturę muzyczną. Artyści o projekcie mówią tak: „Staramy się wykluczyć wszelką symetrię wprowadzając dynamiczną równowagę, która posiada właściwości destrukcyjno-konstrukcyjne – niszczy poszczególne formy, by wytworzyć rytm wzajemnych czystych relacji”. To trzeba zobaczyć przede wszystkim na żywo. Na koncercie możemy wziąć w tym aktywny udział, doświadczyć bezpośrednio aktu tworzenia. Muzycy, czerpiąc inspirację z życia codziennego i danej chwili, bezpośrednio przenoszą doświadczenia i emocje w uniwersalny świat dźwięków. Możemy się spodziewać zaskakujących efektów dźwiękowych, ponieważ ich domena to inwencja i spontaniczność. Wojtczak, Mazolewski i Gos w specyficzny dla siebie sposób tworzą współczesną formę zespołu muzyki improwizowanej.

www.myspace.com/freeyo