Premiera słuchowiska

Premiera słuchowiska "Rewolucja w restauracji"

Zapraszamy serdecznie na premierę słuchowiska „Rewolucja w restauracji”. Słuchowisko jest wynikiem pracy warsztatowej w ramach projektu DZIWNOŚĆ W NAS I DOOKOŁA, w którym udział brali wychowankowie Ośrodka Dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Owińskach.
W Owińskach pod Poznaniem pojawia się bardzo ważny i trochę dziwny gość z przeszłości, w związków z czym naszych bohaterów spotykają niecodziennie przygody. Dzień toczy się w nieprzewidywalny sposób, ale okazuje się, że tak w Owińskach po prostu jest i nikogo tu nic nie dziwi, bo każdy dzień jest wielkim wydarzeniem.

Po premierze słuchowisko będzie też dostępne na stronie projektu: www.dziwnoscwnasidookola.pl

Warsztaty teatralne: Julia Szmyt i Marianna Piskorz.
Scenariusz: Marta Jagniewska
Reżyseria: Julia Szmyt
Realizacja dźwięku, montaż, postprodukcja oraz warsztaty pracy z dźwiękiem: Marcin Lenarczyk

Sala Pod Zegarem CK Zamek w Poznaniu
Dla dzieci od 5 lat i dla dorosłych

Wstęp wolny

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Organizator: Fundacja Mały Dom Kultury
Partnerzy: Centrum Kultury Zamek, Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Owińskach
Patroni Medialni: WTK, epoznan.pl, IKS, Radio Afera, Mini-kultura.pl,  babyOnline.pl, miasto dzieci.pl, Qlturka.pl, czasdzieci.pl
 


KONCERT W RAMACH FESTIWALU FREE.K

Freeyo to zespół muzyki improwizowanej pochodzący z Trójmiasta. Powołany do życia przez Wojtka Mazolewskiego (lidera i twórcę Pink Freud), Irka Wojtczaka (saksofonistę Tymański Yass Ensemble, Wojtek Mazolewski Quintet, Outlook) oraz Michała Gosa (perkusistę zespołów Rogulus X Szwelas und Gos, Śladami Gagarina, Maszyna do Mięsa). Muzycy współpracowali z takimi artystami, jak John Zorn, Tim Bernie, Dave Douglas, Pat Mastelotto, Trey Gunn. Trio to formuła wymagająca od muzyków największego zaangażowania. Pełne pasji i energii koncerty to znak rozpoznawczy zespołu. Mając w pamięci dokonania The Ornette Coleman Trio, Jimi Hendrix Experience, Cream, Anthony Braxton - Seven Compositions (Trio), Thomas Chapin Trio czy The Thing, muzycy szukają harmonii wspólnego języka muzycznego. Od dłuższego czasu ich nieformalne i przypadkowe spotkania powodowały bardzo energetyczne erupcje muzyczne, którymi cieszyli swoich odbiorców. Pomimo, że każdy z członków Freeyo to bardzo aktywny solista, zachęceni wsparciem i entuzjazmem publiczności postanowili podążać wspólnie nową ścieżką. Zgodnie z maksymą „przygoda, przygoda, każdej chwili szkoda” po jednym z zarejestrowanych radiowych koncertów uznali, że mogą się podzielić tym materiałem muzycznym z publicznością, przygotowując dla niej koncertowy album zatytułowany „Freeyo”. Zawartość tego albumu to muzyka otwarta na nowe i stare horyzonty, gdzie muzycy czerpią pełnymi garściami z polskiego folkloru, muzyki jidysz, zanurzając to wszystko głęboko w wodach najlepszych tradycji free jazzu oraz współczesnej formie improv, co daje bardzo energetyczną żywiołową strukturę muzyczną. Artyści o projekcie mówią tak: „Staramy się wykluczyć wszelką symetrię wprowadzając dynamiczną równowagę, która posiada właściwości destrukcyjno-konstrukcyjne – niszczy poszczególne formy, by wytworzyć rytm wzajemnych czystych relacji”. To trzeba zobaczyć przede wszystkim na żywo. Na koncercie możemy wziąć w tym aktywny udział, doświadczyć bezpośrednio aktu tworzenia. Muzycy, czerpiąc inspirację z życia codziennego i danej chwili, bezpośrednio przenoszą doświadczenia i emocje w uniwersalny świat dźwięków. Możemy się spodziewać zaskakujących efektów dźwiękowych, ponieważ ich domena to inwencja i spontaniczność. Wojtczak, Mazolewski i Gos w specyficzny dla siebie sposób tworzą współczesną formę zespołu muzyki improwizowanej.

www.myspace.com/freeyo