SUMPF

Patryk Daszkiewicz – elektronika, taśmy
Paweł Doskocz – gitara
Piotr Tkacz – gramofon, przedmioty

Pomysł wspólnego grania narodził się po udziale Pawła w poznańskim"Warsztacie dźwięków”. Ideą przewodnią dla tria jest swobodna improwizacja, bez szczególnych założeń, poza jednym: należy słuchać się nawzajem. Zespół wydał pierwszy album zatytułowany "Sfumato", premiera miała miejsce 09.11.2014 roku. Materiał ukazał się na kasecie nakładem wydawnictwa Wounded Knife Records.

Piotr Tkacz – (ur. 1985 r. w Poznaniu) – pisze, nie tylko o muzyce, prowadzi audycje, organizuje koncerty i festiwale, występuje, nagrywa. Współtworzy projekty Kurort, Radioda, Revue svazu českých architektů, Stupor, Ryzykowna wyprawa Batyskafem, Tkacze, Tirips. Jest otwarty na nowe spotkania improwizacyjne, wykonuje także partytury tekstowe i graficzne. Jako DJ 2 Lewe Ręce swój brak umiejętności prezentował w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Toruniu, Lublinie, Pradze, Ostravie, Oslo i chciałby jeszcze gdzieś. Prowadzi tumblra poświęconego Literaturze na Świecie
oraz Teksty Trzecie, gdzie uwalnia różne ciekawe artykuły.

Patryk Daszkiewicz – solowo wypowiada się jako Demonszy (DMNSZ:d?mon???), ale równie często bierze udział w mniej lub bardziej improwizowanych sytuacjach dźwiękowych w większych i mniejszych składach. Preferuje te mniejsze. Grywa tu i tam. Dużo szumi. Z Piotrem Tkaczem i Hubertem Wińczykiem współorganizuje cykl spotkań improwizowanych "Warsztat dźwięków".

http://demonszy.tumblr.com/
https://soundcloud.com/demonszy

Paweł Doskocz – gitara elektryczna, często preparowana. Używając preparacji szuka nowych możliwości brzmieniowych instrumentu. Skupia się na graniu muzyki improwizowanej, a inspiracje czerpie z wielu źródeł. Współtworzy takie zespoły jak SUMPF z Piotrem Tkaczem i Patrykiem Daszkiewiczem oraz BACHORZE z Maciejem Maciągowskim i Michałem Jerzym Bielem. BACHORZE: www.bachorze.bandcamp.com

Sumpf: https://sumpf.bandcamp.com/

Kaseta:http://woundedknife.com/cut17/
https://woundedknife.bandcamp.com/album/sfumato

Wideo: http://vimeo.com/97567357

Klub Dragon/Mały Dom Kultury
bilety 10 pln


KONCERT W RAMACH FESTIWALU FREE.K

Freeyo to zespół muzyki improwizowanej pochodzący z Trójmiasta. Powołany do życia przez Wojtka Mazolewskiego (lidera i twórcę Pink Freud), Irka Wojtczaka (saksofonistę Tymański Yass Ensemble, Wojtek Mazolewski Quintet, Outlook) oraz Michała Gosa (perkusistę zespołów Rogulus X Szwelas und Gos, Śladami Gagarina, Maszyna do Mięsa). Muzycy współpracowali z takimi artystami, jak John Zorn, Tim Bernie, Dave Douglas, Pat Mastelotto, Trey Gunn. Trio to formuła wymagająca od muzyków największego zaangażowania. Pełne pasji i energii koncerty to znak rozpoznawczy zespołu. Mając w pamięci dokonania The Ornette Coleman Trio, Jimi Hendrix Experience, Cream, Anthony Braxton - Seven Compositions (Trio), Thomas Chapin Trio czy The Thing, muzycy szukają harmonii wspólnego języka muzycznego. Od dłuższego czasu ich nieformalne i przypadkowe spotkania powodowały bardzo energetyczne erupcje muzyczne, którymi cieszyli swoich odbiorców. Pomimo, że każdy z członków Freeyo to bardzo aktywny solista, zachęceni wsparciem i entuzjazmem publiczności postanowili podążać wspólnie nową ścieżką. Zgodnie z maksymą „przygoda, przygoda, każdej chwili szkoda” po jednym z zarejestrowanych radiowych koncertów uznali, że mogą się podzielić tym materiałem muzycznym z publicznością, przygotowując dla niej koncertowy album zatytułowany „Freeyo”. Zawartość tego albumu to muzyka otwarta na nowe i stare horyzonty, gdzie muzycy czerpią pełnymi garściami z polskiego folkloru, muzyki jidysz, zanurzając to wszystko głęboko w wodach najlepszych tradycji free jazzu oraz współczesnej formie improv, co daje bardzo energetyczną żywiołową strukturę muzyczną. Artyści o projekcie mówią tak: „Staramy się wykluczyć wszelką symetrię wprowadzając dynamiczną równowagę, która posiada właściwości destrukcyjno-konstrukcyjne – niszczy poszczególne formy, by wytworzyć rytm wzajemnych czystych relacji”. To trzeba zobaczyć przede wszystkim na żywo. Na koncercie możemy wziąć w tym aktywny udział, doświadczyć bezpośrednio aktu tworzenia. Muzycy, czerpiąc inspirację z życia codziennego i danej chwili, bezpośrednio przenoszą doświadczenia i emocje w uniwersalny świat dźwięków. Możemy się spodziewać zaskakujących efektów dźwiękowych, ponieważ ich domena to inwencja i spontaniczność. Wojtczak, Mazolewski i Gos w specyficzny dla siebie sposób tworzą współczesną formę zespołu muzyki improwizowanej.

www.myspace.com/freeyo