Holly Blue + goście

KONCERT PRZEŁOŻONY

Koncert w Małym Domu Kultury w ramach All in Poznań
bilety: TBA

Holly Blue, czyli wspólny projekt Sonii Kopeć i Emila Blanta, powstał w 2011 roku a już jesienią następnego roku ukazał się debiutancki album
"The First Flight" nakładem wydawnictwa Falami.

Muzykę Holly Blue można określić mianem inteligentnego popu, wzbogacony o subtelny głos Sonii. Wszystko ubrane w oryginalne brzemienia i aranże.

Po wydaniu płyty zespół zagrał wspólne koncerty m.in z Selah Sue (jako oficjalny support polskiej trasy belgijskiej gwiazdy) oraz polskimi artystami, takimi jak: Myslovitz czy Ania Dąbrowską. W 2013 roku wystąpił na festiwalu SOPOT TOPtrendy, zagrał dużą trasę po Polsce oraz Wyspach Brytyjskich. Piosenki zespołu znalazły się na składankach „Sealesia 1 i 2”, „Mysłowice Dobrze Brzmiące” oraz „Cafe Night & Day : Chillout & Alternative Edition 2014”.

Obecnie trwają pracę nad drugim pełnograjem, którego zapowiada piosenka „Comfort Zone”. Nad nowym materiałem pieczę ma sam Eddie Stevens, znanym ze współpracy m.in z Moloko, Roisin Murphy czy Zero 7.

Link do "Comfort Zone"
https://www.youtube.com/watch?v=ghgfJ4qSXX4

Oficjalny profil FB:
https://www.facebook.com/hollybluemusic


KONCERT W RAMACH FESTIWALU FREE.K

Freeyo to zespół muzyki improwizowanej pochodzący z Trójmiasta. Powołany do życia przez Wojtka Mazolewskiego (lidera i twórcę Pink Freud), Irka Wojtczaka (saksofonistę Tymański Yass Ensemble, Wojtek Mazolewski Quintet, Outlook) oraz Michała Gosa (perkusistę zespołów Rogulus X Szwelas und Gos, Śladami Gagarina, Maszyna do Mięsa). Muzycy współpracowali z takimi artystami, jak John Zorn, Tim Bernie, Dave Douglas, Pat Mastelotto, Trey Gunn. Trio to formuła wymagająca od muzyków największego zaangażowania. Pełne pasji i energii koncerty to znak rozpoznawczy zespołu. Mając w pamięci dokonania The Ornette Coleman Trio, Jimi Hendrix Experience, Cream, Anthony Braxton - Seven Compositions (Trio), Thomas Chapin Trio czy The Thing, muzycy szukają harmonii wspólnego języka muzycznego. Od dłuższego czasu ich nieformalne i przypadkowe spotkania powodowały bardzo energetyczne erupcje muzyczne, którymi cieszyli swoich odbiorców. Pomimo, że każdy z członków Freeyo to bardzo aktywny solista, zachęceni wsparciem i entuzjazmem publiczności postanowili podążać wspólnie nową ścieżką. Zgodnie z maksymą „przygoda, przygoda, każdej chwili szkoda” po jednym z zarejestrowanych radiowych koncertów uznali, że mogą się podzielić tym materiałem muzycznym z publicznością, przygotowując dla niej koncertowy album zatytułowany „Freeyo”. Zawartość tego albumu to muzyka otwarta na nowe i stare horyzonty, gdzie muzycy czerpią pełnymi garściami z polskiego folkloru, muzyki jidysz, zanurzając to wszystko głęboko w wodach najlepszych tradycji free jazzu oraz współczesnej formie improv, co daje bardzo energetyczną żywiołową strukturę muzyczną. Artyści o projekcie mówią tak: „Staramy się wykluczyć wszelką symetrię wprowadzając dynamiczną równowagę, która posiada właściwości destrukcyjno-konstrukcyjne – niszczy poszczególne formy, by wytworzyć rytm wzajemnych czystych relacji”. To trzeba zobaczyć przede wszystkim na żywo. Na koncercie możemy wziąć w tym aktywny udział, doświadczyć bezpośrednio aktu tworzenia. Muzycy, czerpiąc inspirację z życia codziennego i danej chwili, bezpośrednio przenoszą doświadczenia i emocje w uniwersalny świat dźwięków. Możemy się spodziewać zaskakujących efektów dźwiękowych, ponieważ ich domena to inwencja i spontaniczność. Wojtczak, Mazolewski i Gos w specyficzny dla siebie sposób tworzą współczesną formę zespołu muzyki improwizowanej.

www.myspace.com/freeyo