Muzeum społeczne Wilda

Zapraszamy mieszkańców Wildy, a zwłaszcza ulic: Fabrycznej, Madalińskiego, Prądzyńskiego, Chłapowskiego, Langiewicza,
28 Czerwca 1956, Kosińskiego, Garczyńskiego, Dąbrówki
do udziału w filmie i wystawie na temat dzielnicy i jej mieszkańców.

Każdy z nas jest takim „muzeum” ma własną historię i zainteresowania. Zapraszamy wszystkie osoby, które mogą nam opowiedzieć  historię  związaną z miejscem, w którym mieszkają, czy przedmiotem-pamiątką, pokazać własny obraz, rysunek czy fotografię.

film kręcimy w dniach 17 – 22 maja

projekcja filmu i wystawa 23 maja (sobota) godz. 21.00
Ogród Wilda, ul. Fabryczna 4
informacje i zgłoszenia: Krzysztof Żwirblis  zwirblis@gmail.com
tel. 501 630 274501 630 274

warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży 17 i 18 maja (niedziela, poniedziałek) w godz. 16.00-18.00, Ogród Wilda, ul. Fabryczna 4

Organizator: Fundacja Mały Dom Kultury
Dofinansowano ze środków Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektu „Performanse wspólne”
 

 

 

 


KONCERT W RAMACH FESTIWALU FREE.K

Freeyo to zespół muzyki improwizowanej pochodzący z Trójmiasta. Powołany do życia przez Wojtka Mazolewskiego (lidera i twórcę Pink Freud), Irka Wojtczaka (saksofonistę Tymański Yass Ensemble, Wojtek Mazolewski Quintet, Outlook) oraz Michała Gosa (perkusistę zespołów Rogulus X Szwelas und Gos, Śladami Gagarina, Maszyna do Mięsa). Muzycy współpracowali z takimi artystami, jak John Zorn, Tim Bernie, Dave Douglas, Pat Mastelotto, Trey Gunn. Trio to formuła wymagająca od muzyków największego zaangażowania. Pełne pasji i energii koncerty to znak rozpoznawczy zespołu. Mając w pamięci dokonania The Ornette Coleman Trio, Jimi Hendrix Experience, Cream, Anthony Braxton - Seven Compositions (Trio), Thomas Chapin Trio czy The Thing, muzycy szukają harmonii wspólnego języka muzycznego. Od dłuższego czasu ich nieformalne i przypadkowe spotkania powodowały bardzo energetyczne erupcje muzyczne, którymi cieszyli swoich odbiorców. Pomimo, że każdy z członków Freeyo to bardzo aktywny solista, zachęceni wsparciem i entuzjazmem publiczności postanowili podążać wspólnie nową ścieżką. Zgodnie z maksymą „przygoda, przygoda, każdej chwili szkoda” po jednym z zarejestrowanych radiowych koncertów uznali, że mogą się podzielić tym materiałem muzycznym z publicznością, przygotowując dla niej koncertowy album zatytułowany „Freeyo”. Zawartość tego albumu to muzyka otwarta na nowe i stare horyzonty, gdzie muzycy czerpią pełnymi garściami z polskiego folkloru, muzyki jidysz, zanurzając to wszystko głęboko w wodach najlepszych tradycji free jazzu oraz współczesnej formie improv, co daje bardzo energetyczną żywiołową strukturę muzyczną. Artyści o projekcie mówią tak: „Staramy się wykluczyć wszelką symetrię wprowadzając dynamiczną równowagę, która posiada właściwości destrukcyjno-konstrukcyjne – niszczy poszczególne formy, by wytworzyć rytm wzajemnych czystych relacji”. To trzeba zobaczyć przede wszystkim na żywo. Na koncercie możemy wziąć w tym aktywny udział, doświadczyć bezpośrednio aktu tworzenia. Muzycy, czerpiąc inspirację z życia codziennego i danej chwili, bezpośrednio przenoszą doświadczenia i emocje w uniwersalny świat dźwięków. Możemy się spodziewać zaskakujących efektów dźwiękowych, ponieważ ich domena to inwencja i spontaniczność. Wojtczak, Mazolewski i Gos w specyficzny dla siebie sposób tworzą współczesną formę zespołu muzyki improwizowanej.

www.myspace.com/freeyo