ERIC SHOVES

Eric Shoves wracają do MDK!

13 listopada 2015
Klub Dragon/MDK
bilety 15 zł (do kupienia w dniu koncertu w MDK)

Eric Shoves Them In His Pockets

Trio Huberta, Christopha i Szymona, dwóch kuzynów i typa, którego poznali w liceum. Jeden jest wysoki, drugi tez˙ jest wysoki, trzeci jest niski, ale za to s´piewa. Na wiosne? 2013 roku, własnym nakładem wydali debiutancki minialbum "Lay Down". Pół roku później Thin Man Records wydało ich pierwszą płytę długogrającą "Walk It Off". Utwory na niej zarejestrowane lubia? grac´ podczas prób i koncertów. W sumie bardziej koncertów niz˙ prób.
Grali m.in. na OFF Festival, Open’er Festival, Jenseits von Millionen Festival, Pikniku Co Jest Grane, na Wis´le w ramach cyklu koncertów "LADO w mies´cie", na deskach Teatru Dramatycznego, ale takz˙e i w mniej dystyngowanych miejscach. Ich muzyka znalazła sie? na s´ciez˙ce dz´wie?kowej do filmu "Wszystko Płynie". W maju 2013 roku pojechali w trase? po pie?tnastu niemieckich miastach. Od tego czasu byli na kolejnych kilku trasach za Odrą. Lubią grać muzykę do filmów niemych i cieszą się z tego, że w 2015 piszą swoją drugą płytę długogrającą. W październiku 2015 roku pojawiła się reedycja ich debiutu na białym winylu, a chwilę później zespół opublikował nową piosenkę zapowiadającą przyszłe wydawnictwa.
Jest to zespół, który nie chciał byc´ zespołem rockowym, ale jednak gdzies´ tam nim jest. Chciał grac´ muzyke? smutna?, a podobno gra wesoła?. Nie chciał grac´ piosenek, ale je pisze. Troche? obok, ale jednak w punkt, Eric Shoves Them In His Pockets da?z˙a? do celu.

? Linki:
Posłuchaj/Kup płyty: http://ericshoves.bandcamp.com/
Lub to: facebook.com/ericshoves
Teledyski:
"Storms" http://youtu.be/wiyFMX61uu8
"Dive Into" http://youtu.be/UlLGp_2KKSQ
? nowa piosenka! “Rover” https://soundcloud.com/ericshoves/rover


KONCERT W RAMACH FESTIWALU FREE.K

Freeyo to zespół muzyki improwizowanej pochodzący z Trójmiasta. Powołany do życia przez Wojtka Mazolewskiego (lidera i twórcę Pink Freud), Irka Wojtczaka (saksofonistę Tymański Yass Ensemble, Wojtek Mazolewski Quintet, Outlook) oraz Michała Gosa (perkusistę zespołów Rogulus X Szwelas und Gos, Śladami Gagarina, Maszyna do Mięsa). Muzycy współpracowali z takimi artystami, jak John Zorn, Tim Bernie, Dave Douglas, Pat Mastelotto, Trey Gunn. Trio to formuła wymagająca od muzyków największego zaangażowania. Pełne pasji i energii koncerty to znak rozpoznawczy zespołu. Mając w pamięci dokonania The Ornette Coleman Trio, Jimi Hendrix Experience, Cream, Anthony Braxton - Seven Compositions (Trio), Thomas Chapin Trio czy The Thing, muzycy szukają harmonii wspólnego języka muzycznego. Od dłuższego czasu ich nieformalne i przypadkowe spotkania powodowały bardzo energetyczne erupcje muzyczne, którymi cieszyli swoich odbiorców. Pomimo, że każdy z członków Freeyo to bardzo aktywny solista, zachęceni wsparciem i entuzjazmem publiczności postanowili podążać wspólnie nową ścieżką. Zgodnie z maksymą „przygoda, przygoda, każdej chwili szkoda” po jednym z zarejestrowanych radiowych koncertów uznali, że mogą się podzielić tym materiałem muzycznym z publicznością, przygotowując dla niej koncertowy album zatytułowany „Freeyo”. Zawartość tego albumu to muzyka otwarta na nowe i stare horyzonty, gdzie muzycy czerpią pełnymi garściami z polskiego folkloru, muzyki jidysz, zanurzając to wszystko głęboko w wodach najlepszych tradycji free jazzu oraz współczesnej formie improv, co daje bardzo energetyczną żywiołową strukturę muzyczną. Artyści o projekcie mówią tak: „Staramy się wykluczyć wszelką symetrię wprowadzając dynamiczną równowagę, która posiada właściwości destrukcyjno-konstrukcyjne – niszczy poszczególne formy, by wytworzyć rytm wzajemnych czystych relacji”. To trzeba zobaczyć przede wszystkim na żywo. Na koncercie możemy wziąć w tym aktywny udział, doświadczyć bezpośrednio aktu tworzenia. Muzycy, czerpiąc inspirację z życia codziennego i danej chwili, bezpośrednio przenoszą doświadczenia i emocje w uniwersalny świat dźwięków. Możemy się spodziewać zaskakujących efektów dźwiękowych, ponieważ ich domena to inwencja i spontaniczność. Wojtczak, Mazolewski i Gos w specyficzny dla siebie sposób tworzą współczesną formę zespołu muzyki improwizowanej.

www.myspace.com/freeyo