Orange The Juice

Mały Dom Kultury, g.20.00

Bilety: 20/25 pln
 
ORANGE THE JUICE to zespół pochodzący ze Stalowej Woli, wielokrotnie nagradzany na przeglądach muzyki rockowej w Polsce, głównie ze względu na swoją nieszablonową twórczość i muzyczny eklektyzm.
Grupa zadebiutowała w 2008 roku płytą „You name it” wydaną przez oficynę ARS MUNDI. Krążek został uznany za najlepszy album w kategorii “Best Breakthrough artist of the Year” przez jeden z największych na świecie niezależnych serwisów muzycznych, amerykański magazyn 411mania.com. Grupa miała okazję występować m.in. jako support na warszawskim koncercie the Young Gods oraz na jednym z największych europejskich muzycznych festiwali, węgierskim SZIGET Festiwal. Zespół został także zaproszony przez austriackie miasto Linz, europejską Stolicę Kultury 2009 do reprezentowania Polski wraz z innymi wykonawcami w ramach imprezy „A Dozen of Europe” przybliżającej muzykę najciekawszych wykonawców z krajów europy Wschodniej. Zespół wystąpił także na 21 edycji niemieckiego festiwalu ZAPPANALE hołdującego twórczości Franka Zappy, gdzie został entuzjastycznie przyjęty. 
 
Skład:
Konrad Zawadzki – głos
Dawid Lewandowski – gitara elektryczna, głos
Mariusz Godzina – saksofony
Marcin Albert Steczkowski – wurlitzer, kornet
Marcin Jadach – kontrabas, gitara basowa
Jan Kiedrzyński – perkusja
gościnnie: Piotr Mełech – klarnet basowy
 


KONCERT W RAMACH FESTIWALU FREE.K

Freeyo to zespół muzyki improwizowanej pochodzący z Trójmiasta. Powołany do życia przez Wojtka Mazolewskiego (lidera i twórcę Pink Freud), Irka Wojtczaka (saksofonistę Tymański Yass Ensemble, Wojtek Mazolewski Quintet, Outlook) oraz Michała Gosa (perkusistę zespołów Rogulus X Szwelas und Gos, Śladami Gagarina, Maszyna do Mięsa). Muzycy współpracowali z takimi artystami, jak John Zorn, Tim Bernie, Dave Douglas, Pat Mastelotto, Trey Gunn. Trio to formuła wymagająca od muzyków największego zaangażowania. Pełne pasji i energii koncerty to znak rozpoznawczy zespołu. Mając w pamięci dokonania The Ornette Coleman Trio, Jimi Hendrix Experience, Cream, Anthony Braxton - Seven Compositions (Trio), Thomas Chapin Trio czy The Thing, muzycy szukają harmonii wspólnego języka muzycznego. Od dłuższego czasu ich nieformalne i przypadkowe spotkania powodowały bardzo energetyczne erupcje muzyczne, którymi cieszyli swoich odbiorców. Pomimo, że każdy z członków Freeyo to bardzo aktywny solista, zachęceni wsparciem i entuzjazmem publiczności postanowili podążać wspólnie nową ścieżką. Zgodnie z maksymą „przygoda, przygoda, każdej chwili szkoda” po jednym z zarejestrowanych radiowych koncertów uznali, że mogą się podzielić tym materiałem muzycznym z publicznością, przygotowując dla niej koncertowy album zatytułowany „Freeyo”. Zawartość tego albumu to muzyka otwarta na nowe i stare horyzonty, gdzie muzycy czerpią pełnymi garściami z polskiego folkloru, muzyki jidysz, zanurzając to wszystko głęboko w wodach najlepszych tradycji free jazzu oraz współczesnej formie improv, co daje bardzo energetyczną żywiołową strukturę muzyczną. Artyści o projekcie mówią tak: „Staramy się wykluczyć wszelką symetrię wprowadzając dynamiczną równowagę, która posiada właściwości destrukcyjno-konstrukcyjne – niszczy poszczególne formy, by wytworzyć rytm wzajemnych czystych relacji”. To trzeba zobaczyć przede wszystkim na żywo. Na koncercie możemy wziąć w tym aktywny udział, doświadczyć bezpośrednio aktu tworzenia. Muzycy, czerpiąc inspirację z życia codziennego i danej chwili, bezpośrednio przenoszą doświadczenia i emocje w uniwersalny świat dźwięków. Możemy się spodziewać zaskakujących efektów dźwiękowych, ponieważ ich domena to inwencja i spontaniczność. Wojtczak, Mazolewski i Gos w specyficzny dla siebie sposób tworzą współczesną formę zespołu muzyki improwizowanej.

www.myspace.com/freeyo