Warsztaty językowe dla dzieci

Warsztaty językowe Mr Melody- przygoda językowa z muzyką dla dzieci od 2-4 lat.
07.05.2016, g.11.00
Mały Dom Kultury
Wstęp wolny.
 
Liczba miejsc ograniczona.
 
Obowiązują wcześniejsze zapisy: tel. 570866094 lub a.stankiewicz369@gmail.com
 
Jak uczymy?
 
Wyjątkowy i starannie uporządkowany program nauki języka angielskiego dla przedszkolaków (2-4 lata) z wykorzystaniem elementów muzyki. Dzieci nie tylko uczą się angielskiego, ale też poznają nowe instrumenty i uczą się zabawy w grupie.
Oryginalna muzyka, pochwały nauczycieli za każdą podjętą próbę mówienia po angielsku, piosenki budujące słownictwo, dynamika i ruch, oryginalne pomoce wizualne, pacynki, gry akcji i native speaker– to wszystko czyni nas liderami w edukacji językowej poprzez zabawę.
 
Metoda Mr Melody
 
Metoda Mr Melody jest prosta i naturalna. Łączymy elastycznie:
Metodę bezpośrednią – Mówimy do dzieci wyłącznie po angielsku. Dzięki temu dzieci uczą się postrzegać i poznawać świat właśnie w języku angielskim.
Metodę Uczenia się Całym Sobą – poprzez użycie muzyki aktywizujemy wszystkie zmysły, a także zaspokojamy naturalną potrzebę ruchu dziecka. Dzieci słuchają nauczyciela, obserwują gesty, które wykonuje próbując odgadnąć sens wypowiedzi, naśladują zachowania nauczyciela, aż w końcu samodzielnie mówią, jednocześnie bawiąc się.
Zajęcia prowadzi native speaker aby Twoje dziecko od pierwszego dnia rozpoczęcia nauki, naśladowało dobry akcent i prawidłową wymowę.
 
Mr Melody
 
Zajęcia prowadzi Irlandczyk Mr Melody (na co dzień tata dwójki chłopców, muzyk z 20 letnim stażem i wykwalifikowany nauczyciel TEFL). Przy pomocy swojego pomocnika- pacynki Mr Melody Junior wprowadza dzieci w świat języka angielskiego poprzez wykorzystanie muzyki. Mr Melody Junior jest sercem i duszą naszych zajęć. Jest bardzo przyjazny i aktywnie uczestniczy we wszystkich lekcjach. Na początku każdej sesji, z zadowoleniem wita wszystkie dzieci. W trakcie zajęć śpiewa, tańczy, udaje kota, małpę, a czasem nawet czajnik! Czasami bawi się z dziećmi w chowanego, innym razem zasypia i wówczas potrzebuje pomocy wszystkich dzieci, aby się obudzić. Czasami jest nieśmiały i trzeba go zachęcić do przyłączenia się do zabawy. Ale Mr Melody Junior zawsze żegna się z dziećmi piosenką i wesołym słowem.
 


KONCERT W RAMACH FESTIWALU FREE.K

Freeyo to zespół muzyki improwizowanej pochodzący z Trójmiasta. Powołany do życia przez Wojtka Mazolewskiego (lidera i twórcę Pink Freud), Irka Wojtczaka (saksofonistę Tymański Yass Ensemble, Wojtek Mazolewski Quintet, Outlook) oraz Michała Gosa (perkusistę zespołów Rogulus X Szwelas und Gos, Śladami Gagarina, Maszyna do Mięsa). Muzycy współpracowali z takimi artystami, jak John Zorn, Tim Bernie, Dave Douglas, Pat Mastelotto, Trey Gunn. Trio to formuła wymagająca od muzyków największego zaangażowania. Pełne pasji i energii koncerty to znak rozpoznawczy zespołu. Mając w pamięci dokonania The Ornette Coleman Trio, Jimi Hendrix Experience, Cream, Anthony Braxton - Seven Compositions (Trio), Thomas Chapin Trio czy The Thing, muzycy szukają harmonii wspólnego języka muzycznego. Od dłuższego czasu ich nieformalne i przypadkowe spotkania powodowały bardzo energetyczne erupcje muzyczne, którymi cieszyli swoich odbiorców. Pomimo, że każdy z członków Freeyo to bardzo aktywny solista, zachęceni wsparciem i entuzjazmem publiczności postanowili podążać wspólnie nową ścieżką. Zgodnie z maksymą „przygoda, przygoda, każdej chwili szkoda” po jednym z zarejestrowanych radiowych koncertów uznali, że mogą się podzielić tym materiałem muzycznym z publicznością, przygotowując dla niej koncertowy album zatytułowany „Freeyo”. Zawartość tego albumu to muzyka otwarta na nowe i stare horyzonty, gdzie muzycy czerpią pełnymi garściami z polskiego folkloru, muzyki jidysz, zanurzając to wszystko głęboko w wodach najlepszych tradycji free jazzu oraz współczesnej formie improv, co daje bardzo energetyczną żywiołową strukturę muzyczną. Artyści o projekcie mówią tak: „Staramy się wykluczyć wszelką symetrię wprowadzając dynamiczną równowagę, która posiada właściwości destrukcyjno-konstrukcyjne – niszczy poszczególne formy, by wytworzyć rytm wzajemnych czystych relacji”. To trzeba zobaczyć przede wszystkim na żywo. Na koncercie możemy wziąć w tym aktywny udział, doświadczyć bezpośrednio aktu tworzenia. Muzycy, czerpiąc inspirację z życia codziennego i danej chwili, bezpośrednio przenoszą doświadczenia i emocje w uniwersalny świat dźwięków. Możemy się spodziewać zaskakujących efektów dźwiękowych, ponieważ ich domena to inwencja i spontaniczność. Wojtczak, Mazolewski i Gos w specyficzny dla siebie sposób tworzą współczesną formę zespołu muzyki improwizowanej.

www.myspace.com/freeyo