Festiwal Pozytywnej Seksualności

W dniach 8 i 9 czerwca Fundacja Kultury Akademickiej zamienia Poznań w miasto pozytywnej seksualności! "Miasto Know-how-to-love. Festiwal Pozytywnej Seksualności" będzie dwudniowym cyklem, w trakcie którego będziemy promować i celebrować tę sferę życia; wciąż stygmatyzowaną, bagatelizowaną, często trawioną przez niezdrowe i niebezpieczne zachowania. Porozmawiamy o związanych z nią niebezpieczeństwach, jednocześnie starając się eksponować i popularyzować zdrowe aktywności. Będziemy edukować, dyskutować i kontynuować poszukiwania pozytywnych alternatyw. W tym dialogu dołączą do nas eksperci, aktywiści i naukowcy nieprzerwanie wkładający duży wysiłek w czynienie sfery ludzkiej seksualności bezpieczną; w pełni inkluzyjną i wolną od agresji oraz wypaczeń. Zapraszamy wszystkich gorąco do przyłączenia się do nas w tej debacie!

Festiwal organizowany jest we współpracy z projektem SCORA autorstwa Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Poznań, butikiem Bossy – Bedroom Equipment, Międzywydziałowym Kołem Naukowym Kultury Współczesnej Aurora, Pismo Studentów UAM, studentami Uniwersytetu Artystycznego, Klub Dragon i Fundacja Mały Dom Kultury.

————————————–

PROGRAM:

8 CZERWCA (ŚRODA):

16:00 – "Pozytywny Kondom" (warsztat)

Prowadzenie: Piotr Moszczeński 

Kondom, gumka, guma, prezerwatywa, czyli lateksowy przyjaciel każdego faceta, który nie chce zostać ojcem lub zakazić (się) chorobami. Ale czy wiecie o tym, że istnieją też prezerwatywy dla kobiet? Zapraszam na warsztat dyskusyjny o tym, co zrobić, aby powszechnie znana gumka była trochę bardziej lubiana i częściej używana.

17:30 – "Seks shop bez pornografii" (wykład)

Prowadzenie: Monika Zamorska (Bossy – Bedroom Equipment)

Jak reklamować firmę z "branży" bez treści od 18 roku życia, bez wulgarności i uprzedmiatawiania kobiet i mężczyzn pokaże nam Monika z butiku Bossy – Bedroom Equipment. 

19:00 – Blok "Seks w (pop)kulturze"

Wykłady + prelekcje + film + dyskusje. Pełne szczegóły wkrótce!

————————————-

9 CZERWCA (CZWARTEK)

16:00 – "50 Shades of Consent" (dyskusja)

Prowadzenie: Sara Do i Agnieszka Jóźwik

Rozmowa o problematyce zgody (consentu) i bezpieczeństwa w praktykach BDSM.

17:30 – "Sex, drugs & profilaktyka" (warsztaty)

Prowadzenie: Piotr Kalkowski i Mikołaj Sinica

Sex, drugs & profilaktyka, czyli warsztaty bez owijania w bawełnę. Wszystkie pytania są dozwolone, wszystkie tematy aktualne – poruszymy tematykę chorób przenoszonych drogą płciową, antykoncepcji i tego, o co zwykle baliście się zapytać!

[Obowiązują zapisy. Limit miejsc: 30]

ZAPISY: http://goo.gl/forms/mws3bjy8srBp3yww1

19:15 – Panel "Edukacja Seksualna w Polsce"

Panel i otwarta dyskusja wokół kondycji edukacji seksualnej w Polsce z udziałem pracowników akademickich, pedagogów, aktywistów i studentów. Więcej szczegółów wkrótce! 

21:30 – After Party (Klub Dragon)


KONCERT W RAMACH FESTIWALU FREE.K

Freeyo to zespół muzyki improwizowanej pochodzący z Trójmiasta. Powołany do życia przez Wojtka Mazolewskiego (lidera i twórcę Pink Freud), Irka Wojtczaka (saksofonistę Tymański Yass Ensemble, Wojtek Mazolewski Quintet, Outlook) oraz Michała Gosa (perkusistę zespołów Rogulus X Szwelas und Gos, Śladami Gagarina, Maszyna do Mięsa). Muzycy współpracowali z takimi artystami, jak John Zorn, Tim Bernie, Dave Douglas, Pat Mastelotto, Trey Gunn. Trio to formuła wymagająca od muzyków największego zaangażowania. Pełne pasji i energii koncerty to znak rozpoznawczy zespołu. Mając w pamięci dokonania The Ornette Coleman Trio, Jimi Hendrix Experience, Cream, Anthony Braxton - Seven Compositions (Trio), Thomas Chapin Trio czy The Thing, muzycy szukają harmonii wspólnego języka muzycznego. Od dłuższego czasu ich nieformalne i przypadkowe spotkania powodowały bardzo energetyczne erupcje muzyczne, którymi cieszyli swoich odbiorców. Pomimo, że każdy z członków Freeyo to bardzo aktywny solista, zachęceni wsparciem i entuzjazmem publiczności postanowili podążać wspólnie nową ścieżką. Zgodnie z maksymą „przygoda, przygoda, każdej chwili szkoda” po jednym z zarejestrowanych radiowych koncertów uznali, że mogą się podzielić tym materiałem muzycznym z publicznością, przygotowując dla niej koncertowy album zatytułowany „Freeyo”. Zawartość tego albumu to muzyka otwarta na nowe i stare horyzonty, gdzie muzycy czerpią pełnymi garściami z polskiego folkloru, muzyki jidysz, zanurzając to wszystko głęboko w wodach najlepszych tradycji free jazzu oraz współczesnej formie improv, co daje bardzo energetyczną żywiołową strukturę muzyczną. Artyści o projekcie mówią tak: „Staramy się wykluczyć wszelką symetrię wprowadzając dynamiczną równowagę, która posiada właściwości destrukcyjno-konstrukcyjne – niszczy poszczególne formy, by wytworzyć rytm wzajemnych czystych relacji”. To trzeba zobaczyć przede wszystkim na żywo. Na koncercie możemy wziąć w tym aktywny udział, doświadczyć bezpośrednio aktu tworzenia. Muzycy, czerpiąc inspirację z życia codziennego i danej chwili, bezpośrednio przenoszą doświadczenia i emocje w uniwersalny świat dźwięków. Możemy się spodziewać zaskakujących efektów dźwiękowych, ponieważ ich domena to inwencja i spontaniczność. Wojtczak, Mazolewski i Gos w specyficzny dla siebie sposób tworzą współczesną formę zespołu muzyki improwizowanej.

www.myspace.com/freeyo