DFF VIII – konkurs o Złotą Fujarę

Konkurs o Złotą Fujarę 2017

DRAGON FOLK FEST VOL.VIII – OGŁOSZENIE KONKURSOWE

 

Wykonawców, którzy chcieliby wystąpić w konkursie – zagrać w finale Festiwalu i powalczyć o nagrody, zapraszamy do udziału w kolejnej, ósmej, edycji DRAGON FOLK FEST, która odbędzie się 16 września 2017 roku w Poznaniu.

Konkurs skierowany jest do solistów oraz zespołów grających muzykę z szeroko pojętego nurtu folk, world i etno.

 

 

"ZŁOTA FUJARA"

REGULAMIN KONKURSU

DRAGON FOLK FEST VOL.VIII– 16 WRZEŚNIA 2017

 

Organizatorem konkursu jest Fundacja Mały Dom Kultury oraz Klub Dragon i Etnoteka.pl

 

1. Zgłoszenia do konkursu o „Złotą Fujarę” zbieramy pod adresem wydarzenia@dragon.krzyk.pl w tytule ZŁOTA FUJARA 2017

 

2. Koncert finałowy odbędzie się w dn. 16 września 2017 roku w Klubie Dragon,ul. Zamkowa 3, Poznań.

 

3. W konkursie "Złota Fujara" mogą wziąć udział zespoły lub

soliści grający muzykę z szeroko pojętego nurtu folk, world i etno.

 

4. Zespoły lub soliści biorący udział w koncercie finałowym wyłonieni zostaną po przesłuchaniu nadesłanych drogą elektroniczną nagrań demonstracyjnych.

 

Zgłoszenie powinno zawierać:

– krótką informację o zespole

– potrzeby techniczne

– trzy utwory w formie audio lub video, a najlepiej link zawierający taki materiał

 

5. Liczba wyłonionych podmiotów zależeć będzie od poziomu

artystycznego zgłaszanych propozycji konkursowych, możliwości czasowych oraz ograniczeń przestrzennych.

 

6. Termin nadsyłania materiałów upływa z dniem 24 lipca 2017 roku.

 

7. O zakwalifikowaniu do udziału w konkursie soliści lub zespoły zostaną zawiadomieni do 31 lipca 2017 r.

 

8. Do udziału w konkursie nie zostaną dopuszczeni laureaci poprzednich edycji konkursu.

 

9. Zgłoszenie do konkursu jest równoznaczne ze zgodą na bezpłatne wykorzystanie nadesłanych materiałów oraz zarejestrowanego występu finałowego do celów promocyjnych oraz statutowych fundacji MDK.

 

10. Nagrodę główną otrzyma zespół lub solista wybrany przez jury po koncercie finałowym.

 

11. Nagroda główną jest GRAND PRIX "ZŁOTA FUJARA" oraz 3000 pln. 

II nagroda – 2000 pln

III nagroda – 1000 pln

 


KONCERT W RAMACH FESTIWALU FREE.K

Freeyo to zespół muzyki improwizowanej pochodzący z Trójmiasta. Powołany do życia przez Wojtka Mazolewskiego (lidera i twórcę Pink Freud), Irka Wojtczaka (saksofonistę Tymański Yass Ensemble, Wojtek Mazolewski Quintet, Outlook) oraz Michała Gosa (perkusistę zespołów Rogulus X Szwelas und Gos, Śladami Gagarina, Maszyna do Mięsa). Muzycy współpracowali z takimi artystami, jak John Zorn, Tim Bernie, Dave Douglas, Pat Mastelotto, Trey Gunn. Trio to formuła wymagająca od muzyków największego zaangażowania. Pełne pasji i energii koncerty to znak rozpoznawczy zespołu. Mając w pamięci dokonania The Ornette Coleman Trio, Jimi Hendrix Experience, Cream, Anthony Braxton - Seven Compositions (Trio), Thomas Chapin Trio czy The Thing, muzycy szukają harmonii wspólnego języka muzycznego. Od dłuższego czasu ich nieformalne i przypadkowe spotkania powodowały bardzo energetyczne erupcje muzyczne, którymi cieszyli swoich odbiorców. Pomimo, że każdy z członków Freeyo to bardzo aktywny solista, zachęceni wsparciem i entuzjazmem publiczności postanowili podążać wspólnie nową ścieżką. Zgodnie z maksymą „przygoda, przygoda, każdej chwili szkoda” po jednym z zarejestrowanych radiowych koncertów uznali, że mogą się podzielić tym materiałem muzycznym z publicznością, przygotowując dla niej koncertowy album zatytułowany „Freeyo”. Zawartość tego albumu to muzyka otwarta na nowe i stare horyzonty, gdzie muzycy czerpią pełnymi garściami z polskiego folkloru, muzyki jidysz, zanurzając to wszystko głęboko w wodach najlepszych tradycji free jazzu oraz współczesnej formie improv, co daje bardzo energetyczną żywiołową strukturę muzyczną. Artyści o projekcie mówią tak: „Staramy się wykluczyć wszelką symetrię wprowadzając dynamiczną równowagę, która posiada właściwości destrukcyjno-konstrukcyjne – niszczy poszczególne formy, by wytworzyć rytm wzajemnych czystych relacji”. To trzeba zobaczyć przede wszystkim na żywo. Na koncercie możemy wziąć w tym aktywny udział, doświadczyć bezpośrednio aktu tworzenia. Muzycy, czerpiąc inspirację z życia codziennego i danej chwili, bezpośrednio przenoszą doświadczenia i emocje w uniwersalny świat dźwięków. Możemy się spodziewać zaskakujących efektów dźwiękowych, ponieważ ich domena to inwencja i spontaniczność. Wojtczak, Mazolewski i Gos w specyficzny dla siebie sposób tworzą współczesną formę zespołu muzyki improwizowanej.

www.myspace.com/freeyo