Młynarski Solo

Klub Dragon/Scena MDK

05.10.2017

g.20.00

bilety 20 pln

 

 

Jan Emil Młynarski ur. W Warszawie 02.11.79 roku. Absolwent prestiżowej szkoły Drummers Collective w Nowym Jorku (dyplom 2006). Od 1999 roku obecny na profesjonalnej scenie muzycznej. Koncertował i nagrywał jako stały członek grup lub muzyk sesyjny w Polsce i wielu krajach świata m.in. z Wojciechem Pilichowskim, Kayah, Jonem Lordem (ex.Deep Purple), , Krzysztofem Herdzinem, Adamem Sztabą, Pinnawelą, Korą i wieloma innymi. Jako producent muzyczny kompozytor i instrumentalista stworzył swój autorski zespół – „15 Minut Projekt“ z którym wydał dwie płyty w 2003 i 2005 roku pod szyldem wytwórni Kayax. Współkompozytor muzyki do spektaklu „Kamień i Popioły“ w reż. Artura Urbańskiego w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Członek grupy Oszibarack, kierownik muzyczny musicalu „I Love You“ wystawianego na deskach teatru Studio Buffo w Warszawie, lider i producent projektu Młynarski Plays Młynarski z którym, przy wokalnym udziale Gaby Kulki w 2009 roku wydał płytę pt.“Rebeka Nie Zejdzie Dziś Na Kolację“. W duecie J=J razem z Joanną Dudą koncertował z wrocławską formacją Skalpel, jest liderem tria POLE (wspótworzonym przez z Michała Górczyńskiego-klarnet i Piotra Zabrodzkiego-bas), jest członkiem grupy Baaba oraz ze wspomnianym Piotrem Zabrodzkim i Macio Morettim wspótworzy 67,5 Minut Projekt. W duecie z Małgorzatą Penkallą (Enchanted Hunters) tworzy ALEXIS. Uczestniczy w projekcie „Głosy Gór“ gdzie łączy jazz ze współczesną polską klasyką pod batutą maestro Jerzego Maksymiuka z udziałem Janusza Olejniczaka,kwartetu Sebastiana Karpiela Bułecki oraz muzyków jazzowych. Twórca i lider grupy Warszawskie Combo Taneczne oraz współtwórca formacji Jazz Band Młynarski-Masecki. Związany z warszawską wytwórnią i stowarzyszeniem LADO ABC.

 

Solowy program Janka jest z jednej strony wycinkiem z jego muzycznej rzeczywistości a z drugiej syntezą wielu wpływów jakie przez lata kształtują go jako muzyka i artystę. Wokół akustycznego zestawu, który jest podstawowym środkiem wyrazu Janka, krąży eksperymentalna elektronika.Znajdujemy wpływy hip hopu, rytmów afrykańskich, polskich… Jest minimalizm i ambient.

 

Wybrana dyskografia:

 

15 Minut Projekt „15 Minut Projekt“ (Kayax) nominacja Fryderyk 2003

15 Minut Projekt „Live In Punkt“ (Kayax)

Oszibarack „40 Surfers Waiting For The Wave“ nominacja Fryderyk 2012

Oszibarack „12“

Nervy "Nervy" ( MMA)

MŁYNARSKI PLAYS MŁYNARSKI "Rebeka nie zejdzie dziś na kolację" 

Pole „Radom“ (Kilogram Records) 

Warszawskie Combo Taneczne „Przyznaj Się“ (Warner) nominacja Fryderyk 2014 

Warszawskie Combo Taneczne "Dancing,Salon,Ulica" (Warner) 

Baaba „Easter Christmas“ (Lado ABC)


KONCERT W RAMACH FESTIWALU FREE.K

Freeyo to zespół muzyki improwizowanej pochodzący z Trójmiasta. Powołany do życia przez Wojtka Mazolewskiego (lidera i twórcę Pink Freud), Irka Wojtczaka (saksofonistę Tymański Yass Ensemble, Wojtek Mazolewski Quintet, Outlook) oraz Michała Gosa (perkusistę zespołów Rogulus X Szwelas und Gos, Śladami Gagarina, Maszyna do Mięsa). Muzycy współpracowali z takimi artystami, jak John Zorn, Tim Bernie, Dave Douglas, Pat Mastelotto, Trey Gunn. Trio to formuła wymagająca od muzyków największego zaangażowania. Pełne pasji i energii koncerty to znak rozpoznawczy zespołu. Mając w pamięci dokonania The Ornette Coleman Trio, Jimi Hendrix Experience, Cream, Anthony Braxton - Seven Compositions (Trio), Thomas Chapin Trio czy The Thing, muzycy szukają harmonii wspólnego języka muzycznego. Od dłuższego czasu ich nieformalne i przypadkowe spotkania powodowały bardzo energetyczne erupcje muzyczne, którymi cieszyli swoich odbiorców. Pomimo, że każdy z członków Freeyo to bardzo aktywny solista, zachęceni wsparciem i entuzjazmem publiczności postanowili podążać wspólnie nową ścieżką. Zgodnie z maksymą „przygoda, przygoda, każdej chwili szkoda” po jednym z zarejestrowanych radiowych koncertów uznali, że mogą się podzielić tym materiałem muzycznym z publicznością, przygotowując dla niej koncertowy album zatytułowany „Freeyo”. Zawartość tego albumu to muzyka otwarta na nowe i stare horyzonty, gdzie muzycy czerpią pełnymi garściami z polskiego folkloru, muzyki jidysz, zanurzając to wszystko głęboko w wodach najlepszych tradycji free jazzu oraz współczesnej formie improv, co daje bardzo energetyczną żywiołową strukturę muzyczną. Artyści o projekcie mówią tak: „Staramy się wykluczyć wszelką symetrię wprowadzając dynamiczną równowagę, która posiada właściwości destrukcyjno-konstrukcyjne – niszczy poszczególne formy, by wytworzyć rytm wzajemnych czystych relacji”. To trzeba zobaczyć przede wszystkim na żywo. Na koncercie możemy wziąć w tym aktywny udział, doświadczyć bezpośrednio aktu tworzenia. Muzycy, czerpiąc inspirację z życia codziennego i danej chwili, bezpośrednio przenoszą doświadczenia i emocje w uniwersalny świat dźwięków. Możemy się spodziewać zaskakujących efektów dźwiękowych, ponieważ ich domena to inwencja i spontaniczność. Wojtczak, Mazolewski i Gos w specyficzny dla siebie sposób tworzą współczesną formę zespołu muzyki improwizowanej.

www.myspace.com/freeyo