LUIS NUBIOLA TRIO

Skład zespołu:
Luis Nubiolasaksofon
Marcin Chenczke kontrabas
Mariusz Koszelperkusja
 

Luis Nubiola urodził się na Kubie. Ukończył Konserwatorium Muzyczne im. Amadeo Roldan w Hawanie, następnie studiował w klasie saksofonu u profesora Carlosa Averhoffa. Członek sławnego zespołu kubańskiego PG, występującej pod dyrekcją dyrygenta i flecisty Jose Luis Cortes (El Tosco), założyciela takich grup jak Irakere i Van Van. Tamteż miał możliwość występować z muzykami takiej klasy jak: Steve Coleman, Wynton Marsalis, George Benson, Gonzalo Rubalcava, Danilo Pérez y Chucho Valdez, Ralf Irizarry i inni.
W 2001 roku Luis Nubiola osiedlił się w Kostaryce, gdzie w krótkim czasie zintegrował się ze środowiskiem muzycznym na najwyższym poziomie (takimi jak: Walter Flores, Robert Aguilar y grupa Conjunto Chocolate).
W grudniu 2005 roku Luis Nubiola wydał swoją pierwszą samodzielną płytę zatytułowaną Nubiola; jest to 7 skomponowanych przez niego utworów, których tło stanowi jazz afrokubański. Następnie wydał pierwszą jazzową płytę DVD w Kostaryce, Live At Jazz Cafe, wyprodukowana przez wydawnictwo DART w listopadzie 2007.
Druga płyta o tytule 914 to podwójny album DVD/CD, wydana również przez wydawnictwo DART. W nich artysta ukazuje skale własnego rozwoju.
To, co jest potrzebne, aby móc docenić twórczość tego muzyka, to ocenianie go pod wieloma aspektami. Jest on bowiem instrumentalistą o wyrafinowanym dialogu muzycznym. Posiada podstawy techniczne, ktore konsolidują jego własne idee ekspresji. Jego żyłka kompozytora powoduje stykanie się z unikatowymi dziełami latin jazzu, w których mieszają się nowe elementy. Nubioli udaje się znaleźć nowe drogi ekspresji, ale ich tłem zawsze jest muzyka afro-kubańska.
Aktualnie Luis Nubiola mieszka w Europie, gdzie nadal poszukuje własnej drogi rozwoju artystycznego

Marcin Chenczke – kontrabas
Ukończył studia na Wydziale Instrumentalnym w sekcji jazzu Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu. Kontrabasista, muzyk sesyjny. Współpracował i koncertował z Marcelo Nisinmanem, Dennisem Hernandezem, Larrym Porterem, Leną Piękniewską oraz grupą Soundcheck. Występował na międzynarodowych
festiwalach, m.in. Jazz and More oraz EuroMed Music Festival, zrzeszającym artystów z
kilkunastu krajów Europy i wybrzeża Morza Śródziemnego, tworzących w ramach fuzji gatunków tak różnych, jak jazz, etno czy world music. Artysta brał również udział w Festiwalu Teatralnym MALTA w Poznaniu oraz  współtworzył muzykę do spektaklu "Sen nocy letniej" w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Aktualnie koncertuje w Orkiestrze Filharmonii Poznańskiej.

Mariusz Koszel – perkusja 
Instrumentalista, kompozytor, aktywny sportowiec. Absolwent Poznańskeij Akademi Muzycznej, naukę gry na perkusji rozpoczął w wieku 10 lat. Obecny na scenie muzycznej nie tylko w kraju, ale również za granicą. Muzyk sesyjny z łatwością odnajdujący się w różnych obszarach i gatunkach muzycznych.

 

BILETY W CENIE 15ZŁ W PRZEDSPRZEDAŻY ORAZ 20ZŁ W DNIU KONCERTU

www.luisnubiola.com
www.myspace.com/luisnubiola
 

 


KONCERT W RAMACH FESTIWALU FREE.K

Freeyo to zespół muzyki improwizowanej pochodzący z Trójmiasta. Powołany do życia przez Wojtka Mazolewskiego (lidera i twórcę Pink Freud), Irka Wojtczaka (saksofonistę Tymański Yass Ensemble, Wojtek Mazolewski Quintet, Outlook) oraz Michała Gosa (perkusistę zespołów Rogulus X Szwelas und Gos, Śladami Gagarina, Maszyna do Mięsa). Muzycy współpracowali z takimi artystami, jak John Zorn, Tim Bernie, Dave Douglas, Pat Mastelotto, Trey Gunn. Trio to formuła wymagająca od muzyków największego zaangażowania. Pełne pasji i energii koncerty to znak rozpoznawczy zespołu. Mając w pamięci dokonania The Ornette Coleman Trio, Jimi Hendrix Experience, Cream, Anthony Braxton - Seven Compositions (Trio), Thomas Chapin Trio czy The Thing, muzycy szukają harmonii wspólnego języka muzycznego. Od dłuższego czasu ich nieformalne i przypadkowe spotkania powodowały bardzo energetyczne erupcje muzyczne, którymi cieszyli swoich odbiorców. Pomimo, że każdy z członków Freeyo to bardzo aktywny solista, zachęceni wsparciem i entuzjazmem publiczności postanowili podążać wspólnie nową ścieżką. Zgodnie z maksymą „przygoda, przygoda, każdej chwili szkoda” po jednym z zarejestrowanych radiowych koncertów uznali, że mogą się podzielić tym materiałem muzycznym z publicznością, przygotowując dla niej koncertowy album zatytułowany „Freeyo”. Zawartość tego albumu to muzyka otwarta na nowe i stare horyzonty, gdzie muzycy czerpią pełnymi garściami z polskiego folkloru, muzyki jidysz, zanurzając to wszystko głęboko w wodach najlepszych tradycji free jazzu oraz współczesnej formie improv, co daje bardzo energetyczną żywiołową strukturę muzyczną. Artyści o projekcie mówią tak: „Staramy się wykluczyć wszelką symetrię wprowadzając dynamiczną równowagę, która posiada właściwości destrukcyjno-konstrukcyjne – niszczy poszczególne formy, by wytworzyć rytm wzajemnych czystych relacji”. To trzeba zobaczyć przede wszystkim na żywo. Na koncercie możemy wziąć w tym aktywny udział, doświadczyć bezpośrednio aktu tworzenia. Muzycy, czerpiąc inspirację z życia codziennego i danej chwili, bezpośrednio przenoszą doświadczenia i emocje w uniwersalny świat dźwięków. Możemy się spodziewać zaskakujących efektów dźwiękowych, ponieważ ich domena to inwencja i spontaniczność. Wojtczak, Mazolewski i Gos w specyficzny dla siebie sposób tworzą współczesną formę zespołu muzyki improwizowanej.

www.myspace.com/freeyo