AKADEMIA MAŁEGO DOMU KULTURY

 

JAK MÓWIĆ, ŻEBY SIĘ LEPIEJ KOMUNIKOWAĆ – PODSTAWY ANALIZY TRANSAKCYJNEJ.

(DWUDNIOWE WARSZTATY DLA DOROSŁYCH)

DZIEŃ 1

Doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważna jest komunikacja zarówno w pracy, w domu, na spotkaniach towarzyskich, rano, popołudniu i w nocy, z dziećmi i dorosłymi. Nieraz świetny pomysł, czy starannie przygotowany projekt legł w gruzach, lub nie był możliwy do pełnego przeprowadzenia z tego powodu, że ludzie nie potrafili się porozumieć.
Szefowie, pracownicy, rodzice, żony, mężowie, przyjaciele, którzy mają pomysł i potrafią podejmować trafne decyzje, ale nie potrafią swojej wizji zakomunikować, bardzo łatwo tracą autorytet i popadają w konflikty.

Na naszych warsztatach poznasz praktyczny zestaw narzędzi do ulepszania swoich relacji w pracy  i w domu. Nauczysz się tego, dlaczego to jak mówisz jest czasem ważniejsze od tego co mówisz oraz zrozumiesz z jakiego „zestawu siebie” lepiej skorzystać w określonej sytuacji. Nauczysz się lepiej siebie i innych.

Warsztaty prowadzą: Katarzyna Janaszczyk i Julia Szmyt – Krych.

Zapisy do 25 marca.

Cena warsztatów: 200zł/osobę.

(KONTYNUACJA WARSZTATÓW: 1 KWIETNIA 2012)
 


KONCERT W RAMACH FESTIWALU FREE.K

Freeyo to zespół muzyki improwizowanej pochodzący z Trójmiasta. Powołany do życia przez Wojtka Mazolewskiego (lidera i twórcę Pink Freud), Irka Wojtczaka (saksofonistę Tymański Yass Ensemble, Wojtek Mazolewski Quintet, Outlook) oraz Michała Gosa (perkusistę zespołów Rogulus X Szwelas und Gos, Śladami Gagarina, Maszyna do Mięsa). Muzycy współpracowali z takimi artystami, jak John Zorn, Tim Bernie, Dave Douglas, Pat Mastelotto, Trey Gunn. Trio to formuła wymagająca od muzyków największego zaangażowania. Pełne pasji i energii koncerty to znak rozpoznawczy zespołu. Mając w pamięci dokonania The Ornette Coleman Trio, Jimi Hendrix Experience, Cream, Anthony Braxton - Seven Compositions (Trio), Thomas Chapin Trio czy The Thing, muzycy szukają harmonii wspólnego języka muzycznego. Od dłuższego czasu ich nieformalne i przypadkowe spotkania powodowały bardzo energetyczne erupcje muzyczne, którymi cieszyli swoich odbiorców. Pomimo, że każdy z członków Freeyo to bardzo aktywny solista, zachęceni wsparciem i entuzjazmem publiczności postanowili podążać wspólnie nową ścieżką. Zgodnie z maksymą „przygoda, przygoda, każdej chwili szkoda” po jednym z zarejestrowanych radiowych koncertów uznali, że mogą się podzielić tym materiałem muzycznym z publicznością, przygotowując dla niej koncertowy album zatytułowany „Freeyo”. Zawartość tego albumu to muzyka otwarta na nowe i stare horyzonty, gdzie muzycy czerpią pełnymi garściami z polskiego folkloru, muzyki jidysz, zanurzając to wszystko głęboko w wodach najlepszych tradycji free jazzu oraz współczesnej formie improv, co daje bardzo energetyczną żywiołową strukturę muzyczną. Artyści o projekcie mówią tak: „Staramy się wykluczyć wszelką symetrię wprowadzając dynamiczną równowagę, która posiada właściwości destrukcyjno-konstrukcyjne – niszczy poszczególne formy, by wytworzyć rytm wzajemnych czystych relacji”. To trzeba zobaczyć przede wszystkim na żywo. Na koncercie możemy wziąć w tym aktywny udział, doświadczyć bezpośrednio aktu tworzenia. Muzycy, czerpiąc inspirację z życia codziennego i danej chwili, bezpośrednio przenoszą doświadczenia i emocje w uniwersalny świat dźwięków. Możemy się spodziewać zaskakujących efektów dźwiękowych, ponieważ ich domena to inwencja i spontaniczność. Wojtczak, Mazolewski i Gos w specyficzny dla siebie sposób tworzą współczesną formę zespołu muzyki improwizowanej.

www.myspace.com/freeyo