WARSZTATY RYSUNKOWE

to zajęcia skierowane do wszystkich, którzy ukończyli 12 lat, chcą rozwijać swój talent oraz pragną zapoznać się z technikami i podstawami tworzenia rysunku.

Na zajęciach:

I ETAP (listopad/grudzień) „MARTWA NATURA”
zagadnienia kompozycji, światłocienia, modelowanie brył, poznawanie różnych technik rysunkowych (ołówek, węgiel, pastel, tusz i piórko).

II ETAP (styczeń) „PERSPEKTYWA I RYSUNEK Z WYOBRAŹNI”
zasady perspektywy i geometrii oraz kształcenie wyobraźni przestrzennej.


III ETAP (luty/marzec) ”STUDUIM POSTACI”

rysunek z natury (model), zagadnienie proporcji postaci, kontur i faktura.

IV ETAP( kwiecień/maj) „PLENER”
zajęcia w terenie, obserwacja oraz wybór odpowiedniego tematu, architektura w rysunku.


Warsztaty zostaną zwieńczone wernisażem i wystawą prac uczniów.


Informacje o prowadzącym:

Katarzyna Skarbińska – absolwentka Wydziału Architektury i Wzornictwa na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. W świat sztuki wprowadził ją poznański artysta Jerzy Oleksiak. W 2009r. odbyła się jej pierwsza autorska wystawa rysunków pt. ”Zabytki Poznania”. Obecnie tworzy i projektuje we własnej firmie, a każdą wolną chwilę spędza przy sztaludze. Z przyjemnością poświęci Wam czas i podzieli się swoimi doświadczeniami i tym co lubi robić najbardziej!


ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE ORGANIZACYJNE,
które odbędzie się 10 listopada o godzinie 15.00 w siedzibie Fundacji Mały Dom Kultury na ul. Zamkowej 3/4 w Poznaniu.


W razie pytań: julia@fundacjamdk.pl, tel. 696 310 592

 


KONCERT W RAMACH FESTIWALU FREE.K

Freeyo to zespół muzyki improwizowanej pochodzący z Trójmiasta. Powołany do życia przez Wojtka Mazolewskiego (lidera i twórcę Pink Freud), Irka Wojtczaka (saksofonistę Tymański Yass Ensemble, Wojtek Mazolewski Quintet, Outlook) oraz Michała Gosa (perkusistę zespołów Rogulus X Szwelas und Gos, Śladami Gagarina, Maszyna do Mięsa). Muzycy współpracowali z takimi artystami, jak John Zorn, Tim Bernie, Dave Douglas, Pat Mastelotto, Trey Gunn. Trio to formuła wymagająca od muzyków największego zaangażowania. Pełne pasji i energii koncerty to znak rozpoznawczy zespołu. Mając w pamięci dokonania The Ornette Coleman Trio, Jimi Hendrix Experience, Cream, Anthony Braxton - Seven Compositions (Trio), Thomas Chapin Trio czy The Thing, muzycy szukają harmonii wspólnego języka muzycznego. Od dłuższego czasu ich nieformalne i przypadkowe spotkania powodowały bardzo energetyczne erupcje muzyczne, którymi cieszyli swoich odbiorców. Pomimo, że każdy z członków Freeyo to bardzo aktywny solista, zachęceni wsparciem i entuzjazmem publiczności postanowili podążać wspólnie nową ścieżką. Zgodnie z maksymą „przygoda, przygoda, każdej chwili szkoda” po jednym z zarejestrowanych radiowych koncertów uznali, że mogą się podzielić tym materiałem muzycznym z publicznością, przygotowując dla niej koncertowy album zatytułowany „Freeyo”. Zawartość tego albumu to muzyka otwarta na nowe i stare horyzonty, gdzie muzycy czerpią pełnymi garściami z polskiego folkloru, muzyki jidysz, zanurzając to wszystko głęboko w wodach najlepszych tradycji free jazzu oraz współczesnej formie improv, co daje bardzo energetyczną żywiołową strukturę muzyczną. Artyści o projekcie mówią tak: „Staramy się wykluczyć wszelką symetrię wprowadzając dynamiczną równowagę, która posiada właściwości destrukcyjno-konstrukcyjne – niszczy poszczególne formy, by wytworzyć rytm wzajemnych czystych relacji”. To trzeba zobaczyć przede wszystkim na żywo. Na koncercie możemy wziąć w tym aktywny udział, doświadczyć bezpośrednio aktu tworzenia. Muzycy, czerpiąc inspirację z życia codziennego i danej chwili, bezpośrednio przenoszą doświadczenia i emocje w uniwersalny świat dźwięków. Możemy się spodziewać zaskakujących efektów dźwiękowych, ponieważ ich domena to inwencja i spontaniczność. Wojtczak, Mazolewski i Gos w specyficzny dla siebie sposób tworzą współczesną formę zespołu muzyki improwizowanej.

www.myspace.com/freeyo