LOOPUS DUO

g. 20.00
Scena MDK
bilety: 15/20 pln

Sebastian Madejski – wokal, gitara basowa
Robert Jaworski – bęben obręczowy , lira korbowa , fidel renesansowa, psycholektorka

*LOOPUS DUO * to tegoroczny zwycięzca festiwalu Dragon Folk Fest 2015 w Poznaniu.

Warszawski duet łączący w sobie nie byle jakie indywidualności – Roberta Jaworskiego, na co dzień lidera zespołu Żywiołak – jednej z najważniejszych formacji dark folkowej polskiej sceny, oraz Sebastiana Madejskiego – o nieprzecietnej skali wokalisty i multinstrumentalisty
wywodzacego się z progresywnego zespołu Beltaine Improved. LOOPUS DUO to
mieszanka transowego mocnego bitu z obręczowego bębna od strony rytmicznej,
brzmień liry korbowej, fideli i ostrej gitary basowej od strony instrumentalnej. Niewątpliwym atutem formacji są groteskowe teksty zaprawione  ludyczno-kabaretowym sosem.

Loopus na FB
https://www.facebook.com/loopusduo?fref=ts

Najnowszy teledysk:
https://www.youtube.com/watch?v=3lvV5EC1GdQ
oraz
https://www.youtube.com/watch?v=yRuaqGynppE
 


KONCERT W RAMACH FESTIWALU FREE.K

Freeyo to zespół muzyki improwizowanej pochodzący z Trójmiasta. Powołany do życia przez Wojtka Mazolewskiego (lidera i twórcę Pink Freud), Irka Wojtczaka (saksofonistę Tymański Yass Ensemble, Wojtek Mazolewski Quintet, Outlook) oraz Michała Gosa (perkusistę zespołów Rogulus X Szwelas und Gos, Śladami Gagarina, Maszyna do Mięsa). Muzycy współpracowali z takimi artystami, jak John Zorn, Tim Bernie, Dave Douglas, Pat Mastelotto, Trey Gunn. Trio to formuła wymagająca od muzyków największego zaangażowania. Pełne pasji i energii koncerty to znak rozpoznawczy zespołu. Mając w pamięci dokonania The Ornette Coleman Trio, Jimi Hendrix Experience, Cream, Anthony Braxton - Seven Compositions (Trio), Thomas Chapin Trio czy The Thing, muzycy szukają harmonii wspólnego języka muzycznego. Od dłuższego czasu ich nieformalne i przypadkowe spotkania powodowały bardzo energetyczne erupcje muzyczne, którymi cieszyli swoich odbiorców. Pomimo, że każdy z członków Freeyo to bardzo aktywny solista, zachęceni wsparciem i entuzjazmem publiczności postanowili podążać wspólnie nową ścieżką. Zgodnie z maksymą „przygoda, przygoda, każdej chwili szkoda” po jednym z zarejestrowanych radiowych koncertów uznali, że mogą się podzielić tym materiałem muzycznym z publicznością, przygotowując dla niej koncertowy album zatytułowany „Freeyo”. Zawartość tego albumu to muzyka otwarta na nowe i stare horyzonty, gdzie muzycy czerpią pełnymi garściami z polskiego folkloru, muzyki jidysz, zanurzając to wszystko głęboko w wodach najlepszych tradycji free jazzu oraz współczesnej formie improv, co daje bardzo energetyczną żywiołową strukturę muzyczną. Artyści o projekcie mówią tak: „Staramy się wykluczyć wszelką symetrię wprowadzając dynamiczną równowagę, która posiada właściwości destrukcyjno-konstrukcyjne – niszczy poszczególne formy, by wytworzyć rytm wzajemnych czystych relacji”. To trzeba zobaczyć przede wszystkim na żywo. Na koncercie możemy wziąć w tym aktywny udział, doświadczyć bezpośrednio aktu tworzenia. Muzycy, czerpiąc inspirację z życia codziennego i danej chwili, bezpośrednio przenoszą doświadczenia i emocje w uniwersalny świat dźwięków. Możemy się spodziewać zaskakujących efektów dźwiękowych, ponieważ ich domena to inwencja i spontaniczność. Wojtczak, Mazolewski i Gos w specyficzny dla siebie sposób tworzą współczesną formę zespołu muzyki improwizowanej.

www.myspace.com/freeyo