Kraina zmysłów

Pokaz pracy warsztatowej dzieci z zespołem Downa.

27 listopada 2016, g. 12.00, Mały Dom Kultury, ul. Zamkowa 3/4, Poznań 

 

„KRAINA ZMYSŁÓW”, reż. Marta Pautrzak, Dorota Gaul, Kacper Lipiński, skrzypce: Kasia Klebba, kostiumy i scenografia: Gosia Ciernioch i Bartek Szkudlarek

 

Jak widzimy, słyszymy, czujemy świat? Jak pachnie, smakuje rzeczywistość, którą tworzymy? Co sprawia nam radość? W spektaklu każdy buduje własną, niepowtarzalną mapę zmysłów. Mali aktorzy zostaną wybudzeni z głębokiego snu i wyruszą w odległą podróż pełną wrażeń i niespodzianek czekających na każdym kroku.

 

Uczestnicy warsztatów/aktorzy w spektaklu: Agata, Ania, Jacek, Jagoda, Julianna, Magda, Matylda, Melissa, Miłosz, Natalia, Kacper, Zuzanna.

 

Spektakl jest efektem warsztatów interdyscyplinarnych dla dzieci z zespołem Downa i ich rodzeństwa.

 

 

WSTĘP WOLNY

 

W ramach projektu „Performanse wspólne”

Kuratorki: Agata Podemska / Paulina Skorupska

 

Organizator: Fundacja Mały Dom Kultury

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Poznania.

 


KONCERT W RAMACH FESTIWALU FREE.K

Freeyo to zespół muzyki improwizowanej pochodzący z Trójmiasta. Powołany do życia przez Wojtka Mazolewskiego (lidera i twórcę Pink Freud), Irka Wojtczaka (saksofonistę Tymański Yass Ensemble, Wojtek Mazolewski Quintet, Outlook) oraz Michała Gosa (perkusistę zespołów Rogulus X Szwelas und Gos, Śladami Gagarina, Maszyna do Mięsa). Muzycy współpracowali z takimi artystami, jak John Zorn, Tim Bernie, Dave Douglas, Pat Mastelotto, Trey Gunn. Trio to formuła wymagająca od muzyków największego zaangażowania. Pełne pasji i energii koncerty to znak rozpoznawczy zespołu. Mając w pamięci dokonania The Ornette Coleman Trio, Jimi Hendrix Experience, Cream, Anthony Braxton - Seven Compositions (Trio), Thomas Chapin Trio czy The Thing, muzycy szukają harmonii wspólnego języka muzycznego. Od dłuższego czasu ich nieformalne i przypadkowe spotkania powodowały bardzo energetyczne erupcje muzyczne, którymi cieszyli swoich odbiorców. Pomimo, że każdy z członków Freeyo to bardzo aktywny solista, zachęceni wsparciem i entuzjazmem publiczności postanowili podążać wspólnie nową ścieżką. Zgodnie z maksymą „przygoda, przygoda, każdej chwili szkoda” po jednym z zarejestrowanych radiowych koncertów uznali, że mogą się podzielić tym materiałem muzycznym z publicznością, przygotowując dla niej koncertowy album zatytułowany „Freeyo”. Zawartość tego albumu to muzyka otwarta na nowe i stare horyzonty, gdzie muzycy czerpią pełnymi garściami z polskiego folkloru, muzyki jidysz, zanurzając to wszystko głęboko w wodach najlepszych tradycji free jazzu oraz współczesnej formie improv, co daje bardzo energetyczną żywiołową strukturę muzyczną. Artyści o projekcie mówią tak: „Staramy się wykluczyć wszelką symetrię wprowadzając dynamiczną równowagę, która posiada właściwości destrukcyjno-konstrukcyjne – niszczy poszczególne formy, by wytworzyć rytm wzajemnych czystych relacji”. To trzeba zobaczyć przede wszystkim na żywo. Na koncercie możemy wziąć w tym aktywny udział, doświadczyć bezpośrednio aktu tworzenia. Muzycy, czerpiąc inspirację z życia codziennego i danej chwili, bezpośrednio przenoszą doświadczenia i emocje w uniwersalny świat dźwięków. Możemy się spodziewać zaskakujących efektów dźwiękowych, ponieważ ich domena to inwencja i spontaniczność. Wojtczak, Mazolewski i Gos w specyficzny dla siebie sposób tworzą współczesną formę zespołu muzyki improwizowanej.

www.myspace.com/freeyo